OHJELMA

Juhlateltta

(juhlateltan ohjelmaa päivitetään kevään aikana)

 

Huom! klo. 9-10 ‘Ylistäen ja rukoillen päivään’ on tänä vuonna muuttanut konferenssin rukoustelttaan

 
 

P= puhe, speech
M= musiikki, music
J= juonto, hosting
T= tulkkaus, interpretation

19.6. // KESKIVIIKKO

 
19.00-20.30
Avajaisjuhla - | Opening ceremony
P: Timo Raassina
M:
JKL helluntaiseurakunta, joht. Markus Saarela
J: Marinella Ketola

Tuottaja: Jyväskylän Helluntaiseurakunta

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
P: Joni Siimes
M: TRE Worship

29076854218_1e105f0954_o.jpg

20.6. // TORSTAI

Houseband: Ville Rossi & Co

9.00-10.00
RUKOUSTELTTA:
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30
Jumalanpalvelus | Service
Tuottaja: Malmin Saalem
 

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
”Jumala on rakastanut maailmaa niin paljon”
P:
Waltteri Haapala
J: Tero Järventausta
Tuottaja: IK opisto


15.00-16.00
Pastorien kahvitilaisuus,
Iso Pata
David Perry (AUS), tervehdys AC:sta
 

16.00-17.30
Seniorijuhla | Senior Celebration
”Palvelkaa Herraa ilolla”
P: Raimo Rahnasto
M: 4Heaven
J: Timo Tikka

 

19.00–20.30
Iltajuhla | Evening's Feast
P: Daniel Kolenda (USA)
M:

 

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
P: Markus “Casa” Särkkä
M: Tukikohta Worship

35335542122_ec6545bc55_o.jpg

21.6. // PERJANTAI

Houseband: Vaasan houseband

9.00-10.00
RUKOUSTELTTA:
Ylistäen ja rukoillen päivään
| Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30
Jumalanpalvelus | Service
P: Antti Hirviniemi

Tilaisuus lähetetään YLE Radio 1:llä sunnuntaina klo 11.00
Tuottaja: Turun helluntaiseurakunta
 

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
”että hän antoi ainoan Poikansa”
P:
Hannakaisa Shehu
J: Satu Ahlman
Tuottaja: IK opisto


16.00-17.30
Musiikkijuhla |
Music Celebration
P:
Tuottaja: Elämä ja Valo ry.


17.50-18.10

Lipunnosto kentällä | Raising the Finnish Flag

35101447150_75a331cc6d_o.jpg

19.00–20.30
Iltajuhla | Evening's Feast
P: Daniel Kolenda (USA)
M:
Ilta Music / Arttu Koskenranta
Tuottaja: Seinäjoen Helluntaiseurakunta

 

22.00-24.00
#nuortenilta |  #youthnight
P: Joona Salo
M: TRE Worship

18945613475_88360cb45c_o.jpg

22.6. // LAUANTAI

Houseband: Markku Holmi & Co

9.00-10.00
RUKOUSTELTTA:
Ylistäen ja rukoillen päivään
| Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30
Lähetysjumalanpalvelus | Missions Service
P: Rauli Lehtonen, Jyrki Palmi
J: Jori Asikainen

Tuottaja: Fida/Avainmedia

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
”ettei yksikään joka häneen uskoo, joutuisi kadotukseen, vaan saisi iankaikkisen elämän”
P:
Tommi Lenho
J: Antti Kakriainen
Tuottaja: IK opisto


16.00-17.30

Laulujuhla | Music Celebration
”Jeesus – syntisten ystävä”
M: Mika Karola (laulunjohto)
P: Markku Vuorinen

19.00–20.30
Iltajuhla | Evening's Feast
P: Daniel Kolenda (USA)
M: Station Sound


22.00-23.00

Kirkkokonsertti Keuruun kirkossa | Concert in Keuruu Lutheran Church
M: Reijo Ikonen
 

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
P: Sara Saarela
M: Tukikohta Worship

35096390060_975627c9d4_o.jpg

23.6. // SUNNUNTAI

Houseband: Tampereen houseband

9.00-10.00
RUKOUSTELTTA:
Ylistäen ja rukoillen päivään
| Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 
10.00 - 10.45
Soittokunnan säestämä yhteislauluhetki

M: Saalem Brass


11.00–12.30

Ehtoollisjuhla | Communion Service
P: Petteri Arasalo
M: Saalem Brass + houseband
Tuottaja: Tampereen Saalem
J: Hannakaisa Shehu

 

9090540575_382aaf8a15_o.jpg