KRONOLOGINEN OHJELMA

Juhannuskonferenssi 2019

 
 

(J) = Juhlateltta
(T) = Teemateltta
(R) = Rukousteltta
(V) = Visioteltta


P = Puhuja(t)
M = Musiikki
J = Juonto

19.6. // KESKIVIIKKO

 

19.00–20.30 (J)
Avajaisjuhla - | Opening ceremony
P: Timo Raassina
M: JKL helluntaiseurakunta joht. Markus Saarela ja Annika Tammela


22.00–24.00 (J)
#nuortenilta | #youthnight
P: Joni Siimes
M: TRE Worship


34643454774_a6c14e9036_o.jpg

20.6. // TORSTAI

 

9.00–10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Seurakunnan yhteinen rukous / Uskovien ja seurakuntien yhteys
P: Jorma ja Anneli Lahikainen


11.00–12.30 (J)
Jumalanpalvelus | Service
P: Mika Särkkä
J: Veijo Kähkönen

13.00–14.00 (T)
International Service - IN ENGLISH
P: Renaud Lomba
J: Johanna Lomba

13.00 (R)
Teema:
Jeesuksen työn ansio
P: Tapani Vesalainen, Pertti Korhonen


14.00–15.00 (J)

Raamattutunti | Bible Study
”Jumala on rakastanut maailmaa niin paljon”
P: Waltteri Haapala
J: Tero Järventausta

15.00-16.00
Pastorien kahvitilaisuus,
Iso Pata
David Perry, tervehdys AC:sta

16.00–17.00 (T)
Lastenjuhla  |
"Junamatka jatkuu”
Tom ja Sirpa Söderström

16.00–17.30 (J)
Seniorijuhla
Palvelkaa Herraa ilolla”
P: Raimo Rahnasto
M: 4Heaven
J: Timo Tikka

17:00 (R)
Teema: Pyhän Hengen kaste
P: Raili Tanskanen, Terhi Nikula.  


18.00-19.00 (T)
Nuorten aikuisten teemafoorumi  | 
”Kristitty ja taloudenhoito”
P: Matti Kankaanniemi
M: IK-opisto

 

19.00–20.30 (J)
Iltajuhla | Evening's Feast
P: Daniel Kolenda (USA)

20.00–21.30 (T)
#UNITEDLIFE19  | 
P: Matias Toivainen
M: Kingdom sound
J: Jodahe ja Melina

 
22.00–24.00 (J)
#nuortenilta | #youthnight
P: Markus "Casa” Särkkä
M: Tukikohta Worship

14499042813_88c59563b7_o.jpg

21.6. // PERJANTAI

 

9.00–10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Rukous Suomen puolesta / Esivalta
P: Juha Ketola


11.00–12.30 (J)
Jumalanpalvelus | Service
P: Antti Hirviniemi
Lassi & Merja Laamanen
M: Vaasan Houseband
J: Raakel Palomäki

Tilaisuus lähetetään YLE Radio 1:llä sunnuntaina klo 11.00

11.00–12.00 (T)
Lastenjuhla
Ritva Salokanta
Päijät-Häme


13.00–14.30 (T)

International Service
- IN ENGLISH
P: David Perry (AUS)
M: JICF worship group
J: Sandesh Roberts

13:00 (R)
Teema: Pyhän Hengen kaste
P: Tapani Vesalainen, Raili Tanskanen


14.00–15.00 (J)
Raamattutunti | Bible Study
”että hän antoi ainoan Poikansa”
P: Hannakaisa Shehu
J: Satu Ahlman

16.00–17.00 (T)
Lastenjuhla
Katja Castillo
Pohjois-Pohjanmaa


16.00-17.30 (J)
Musiikkijuhla - Jeesus yhdistää |
Music Celebration
P: Mertsi Roth
M: Yhdistetty romanikuoro ja Tikkurilan helluntaisrk:n kuoro
J: Tuula Åkerlund


17:00 (R)
Teema: Pyhän Hengen voitelu ja armoitus
P: Jari Vahtera Anneli Lahikainen


17.50-18.10
Lipunnosto kentällä | Raising the Finnish Flag

18.00-19.00 (T)
Nuorten aikuisten teemafoorumi  | 
”Kristitty ja muunlainen hengellisyys”
P: Sanna Urvas
M: IK-opisto


19.00–20.30 (J)
Iltajuhla | Evening's Feast
P: Daniel Kolenda (USA)
M: Ilta Music / Arttu Koskenranta


20.00-21.30 (T)
#UNITEDLIFE19  | 
P: Rebecca Palmi
M: Kingdom sound
J: Jodahe ja Melina

 
22.00-24.00 (J)
#nuortenilta |  #youthnight
P: Joona Salo
M: TRE Worship

34659966073_41496a2e80_o.jpg

22.6. // LAUANTAI

 

9.00-10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Jeesus ja lähetyskäsky / Evankeliointi
P: Juha Lehtonen

11.00–12.30 (J)
Lähetysjumalanpalvelus | Missions Service
P: Rauli Lehtonen, Jyrki Palmi
J: Jori Asikainen
Fida/Avainmedia

11.00-12.00 (T)
Lastenjuhla
Markus Backroos
Korso


13.00–14.00 (T)

International Service
- IN ENGLISH
P: Sabu Kiriyapillai
M: Shalom Worshippers

J: Tiina Sabu

13.00 (R)
Teema: Pyhä Hengen kaste
P: Marko Mesiäislehto, Seppo Aapa


14.00-15.00 (J)

Raamattutunti | Bible Study
”ettei yksikään joka häneen uskoo, joutuisi kadotukseen, vaan saisi iankaikkisen elämän”
P:
Tommi Lenho
J: Antti Kakriainen


 
16.00–17.00 (T)
Lastenjuhla
Markus Backroos
Korso


16.00–17.30 (J)

Laulujuhla | Music Celebration
”Jeesus – syntisten ystävä”
M: (laulunjohto) Mika Karola
P: Markku Vuorinen

17:00 (R)
Teema: Jeesus Parantaa
P: Matti Niemelä, Jari Vahtera

18.00-19.00 (T)
Nuorten aikuisten teemafoorumi  | 
”Kristitty ja eettiset kysymykset”
P: Tapio Puolimatka
M: IK-opisto



19.00–20.30 (J)
Iltajuhla | Evening's Feast
P: Daniel Kolenda (USA)
M: Station Sound
 
 20.00-21.30 (T)
#UNITEDLIFE19  | 
P: Miika Sinervo
M: Kingdom sound, HolyWave Kollektiivi
J: Jodahe ja Melina


22.00-23.00
Kirkkokonsertti Keuruun kirkossa | Concert in Keuruu Lutheran Church
M: Reijo Ikonen


22.00-24.00 (J)

#nuortenilta | #youthnight
P: Sara Saarela
M: Tukikohta Worship

35304720352_251eb66e57_o.jpg

23.6. // SUNNUNTAI

 

9.00-10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi


10.00 - 10.45
Soittokunnan säestämä yhteislauluhetki

Saalem Brass


11.00-12.00 (T)
Lastenjuhla
Muskaritädit


11.00–12.30 (J)
Ehtoollisjuhla | Communion Service
P: Petteri Arasalo
M: Saalem Brass + houseband
J: Hannakaisa Shehu

35320485301_90628a592a_o.jpg