KRONOLOGINEN OHJELMA

Juhannuskonferenssi 2019

 

Konferenssin ohjelma päivittyy kevään aikana - stay tuned!

 

(J) = Juhlateltta
(T) = Teemateltta
(R) = Rukousteltta
(V) = Visioteltta

19.6. // KESKIVIIKKO

 

19.00–20.30 (J)
Avajaisjuhla - | Opening ceremony


22.00–24.00 (J)
#nuortenilta | #youthnight
P: Joni Siimes
M: TRE Worship


34643454774_a6c14e9036_o.jpg

20.6. // TORSTAI

 

9.00–10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi


11.00–12.30 (J)
Jumalanpalvelus | Service

11.00-12.00 (T)
Lastenjuhla


13.00–14.00 (T)

International Service - IN ENGLISH
P: Renaud Lomba


14.00–15.00 (J)

Raamattutunti | Bible Study
”Jumala on rakastanut maailmaa niin paljon”
P: Waltteri Haapala

15.00-16.00
Pastorien kahvitilaisuus,
Iso Pata
David Perry, tervehdys AC:sta

16.00–17.00 (T)
Lastenjuhla  |
 

16.00–17.30 (J)
Seniorijuhla
Palvelkaa Herraa ilolla”
P: Raimo Rahnasto
M: 4Heaven
J: Timo Tikka

 
18.00-19.00 (T)
Nuorten aikuisten teemafoorumi  | 
”Kristitty ja taloudenhoito”
P: Matti Kankaanniemi
M: IK-opisto

 

19.00–20.30 (J)
Iltajuhla | Evening's Feast
Kristus  – sinun toivosi
P: Daniel Kolenda (USA)


20.00–21.30 (T)
#UNITEDLIFE19  | 

 
22.00–24.00 (J)
#nuortenilta | #youthnight
P: Markus "Casa” Särkkä
M: Tukikohta Worship

34659966073_41496a2e80_o.jpg

21.6. // PERJANTAI

 

9.00–10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi


11.00–12.30 (J)
Jumalanpalvelus | Service
Tilaisuus lähetetään YLE Radio 1:llä sunnuntaina klo 11.00

11.00–12.00 (T)
Lastenjuhla


13.00–14.00 (T)

International Service
- IN ENGLISH
P: David Perry


14.00–15.00 (J)
Raamattutunti | Bible Study
”että hän antoi ainoan Poikansa”
P: Hannakaisa Shehu

16.00–17.00 (T)
Lastenjuhla
 

16.00-17.30 (J)
Musiikkijuhla |
Music Celebration
P: Jyrki Palmi


17.50-18.10
Lipunnosto kentällä | Raising the Finnish Flag

18.00-19.00 (T)
Nuorten aikuisten teemafoorumi  | 
”Kristitty ja muunlainen hengellisyys”
P: Sanna Urvas
M: IK-opisto


19.00–20.30 (J)
Iltajuhla | Evening's Feast
Kristus – Suomen toivo
P: Daniel Kolenda (USA)
M: Ilta Music / Arttu Koskenranta


20.00-21.30 (T)
#UNITEDLIFE19  | 

 

22.00-24.00 (J)
#nuortenilta |  #youthnight
P: Joona Salo
M: TRE Worship

14499042813_88c59563b7_o.jpg

22.6. // LAUANTAI

 

9.00-10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30 (J)
Lähetysjumalanpalvelus | Missions Service
Fida/Avainmedia

 11.00-12.00 (T)
Lastenjuhla
 

13.00–14.00 (T)
International Service
- IN ENGLISH
P: Sabu Kiriyapillai


14.00-15.00 (J)

Raamattutunti | Bible Study
”ettei yksikään joka häneen uskoo, joutuisi kadotukseen, vaan saisi iankaikkisen elämän”
P:
Tommi Lenho

 
16.00–17.00 (T)
Lastenjuhla
 

16.00–17.30 (J)
Laulujuhla | Music Celebration
”Jeesus – syntisten ystävä”
M: (laulunjohto) Mika Karola
P: Markku Vuorinen

18.00-19.00 (T)
Nuorten aikuisten teemafoorumi  | 
”Kristitty ja eettiset kysymykset”
P: Tapio Puolimatka
M: IK-opisto



 19.00–20.30 (J)
Iltajuhla | Evening's Feast
Kristus – maailman toivo
P: Daniel Kolenda (USA)
 
 20.00-21.30 (T)
#UNITEDLIFE19  | 


22.00-23.00
Kirkkokonsertti Keuruun kirkossa | Concert in Keuruu Lutheran Church
M: Reijo Ikonen


22.00-24.00 (J)

#nuortenilta | #youthnight
P: Sara Saarela
M: Tukikohta Worship

35304720352_251eb66e57_o.jpg

23.6. // SUNNUNTAI

 

9.00-10.00 (R)
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi

10.00 - 10.45
Soittokunnan säestämä yhteislauluhetki

Saalem Brass


11.00-12.00 (T)
Lastenjuhla


11.00–12.30 (J)
Ehtoollisjuhla | Communion Service
P:
M: Saalem Brass + houseband

35320485301_90628a592a_o.jpg