OHJELMA

Juhlateltta

 
 
 

P= puhe, speech
M= musiikki, music
J= juonto, hosting
T= tulkkaus, interpretation

20.6. // KESKIVIIKKO

 

19.00-20.30
Avajaisjuhla - |
P:
M:
J:
Tuottaja: Jyväskylän Helluntaiseurakunta

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
P: Joni Siimes
M:

29076854218_1e105f0954_o.jpg

21.6. // TORSTAI

Houseband: Ville Rossi & Co

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30
Jumalanpalvelus | Service
P:
M:
J:
Tuottaja: Tampereen Saalem
 

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study

P:
Tuottaja: IK (Sami A ja
Markku O)

15.00-16.00
Pastorien kahvitilaisuus,
Iso Pata
David Perry, tervehdys AC:sta
 

16.00-17.30
Teemafoorumi |  Theme forum
P: Raimo Rahnasto + 2 kokemuspuheenvuoroa
M: 4Heaven
J:
Tuottaja: Timo Tikka

 

19.00–20.30
Iltajuhla | Evening's Feast
Kristus  – sinun toivosi
P: Daniel Kolenda (USA)
M:
GX Choir
J:

 

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight

P: Fifteen-opettaja
M:

35335542122_ec6545bc55_o.jpg

22.6. // PERJANTAI

Houseband: Korson perhekuoro

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30
Jumalanpalvelus | Service
P:
Tilaisuus lähetetään YLE Radio 1:llä sunnuntaina klo 11?
Tuottaja: Tampereen Saalem
 

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study

P:
Tuottaja: IK (Sami A ja
Markku O)

16.00-17.30
Musiikkijuhla |
Music Celebration
P: Jyrki Palmi
M:
J:
Tuottaja: Elämä ja Valo ry.

17.50-18.10
Lipunnosto kentällä | Raising the Finnish Flag
P:
M: Joonatan Rautio

35101447150_75a331cc6d_o.jpg

19.00–20.30
Iltajuhla | Evening's Feast
Kristus – Suomen toivo
P: Daniel Kolenda (USA)
M:
Ilta Music / Arttu Koskenranta
J:

 

22.00-24.00
#nuortenilta |  #youthnight

P: Joona Salo
M:

18945613475_88360cb45c_o.jpg

23.6. // LAUANTAI

Houseband: Tampereen houseband

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30
Lähetysjumalanpalvelus | Missions Service
P:
T:
J:

 Tuottaja: Tampereen Saalem
(+Fida/Avainmedia)

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
P:
T:
Tuottaja: IK (Sami A ja
Markku O)

16.00-17.30
Yhteislaulujuhla | Music Celebration
Vanhat ylistyslaulut uudessa asussa

M: Mika Karola
J:
Tuotantotiimi: Mika Karola, Jari Levy, Tommi Levy, Pauli Uusikylä

 

19.00–20.30
Iltajuhla | Evening's Feast
Kristus – maailman toivo
P: Daniel Kolenda (USA)
M:
Station Sound
J:

22.00-23.00
Kirkkokonsertti Keuruun kirkossa | Concert in Keuruu Lutheran Church
M: Saila Seurujärvi & Lasse Heikkilä
 

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight

P: Sara Saarela
M:

35096390060_975627c9d4_o.jpg

24.6. // SUNNUNTAI

Houseband: Markku Holm & Co

9.00-10.00
Ylistäen ja rukoillen päivään | Worship and Prayer
Tuottaja: Jorma Lahikainen ja rukoustelttatiimi
 

11.00–12.30
Ehtoollisjuhla | Communion Service
P:
M: Saalem Brass + houseband
Tuottaja: Helsingin Saalem
 

9090540575_382aaf8a15_o.jpg